Dalmatyńczyk

Przedszkolaki uwielbiają bajki. O tym wie niejedna mama czy pani przedszkolanka. A z raportów wiemy, że dzieciaki najbardziej lubią bajki Disneya. Bo są kręcone z rozmachem, ciekawe, pełne magii, no po prostu porywające. Bajki Disneya sprawiają dzieciom frajdę od kilkudziesięciu lat. Jednak pamiętajcie rodzice, że dzieci nie powinny oglądać telewizji dłużej niż… godzinę dziennie!
Jakie zatem bajki kochają dzieci najbardziej? Jest ich 5.

1. 101 dalmatyńczyków
To historia, jak każda bajka, oparta na klasycznej grze dobra ze złem. Złem jest pewna zła kobieta Cruella Demon, która pragnie kupić psy od pewnego małżeństwa i przerobić je na wyjątkowe futro. Na szczęście wszystko kończy się dobrze.

2. Król Lew
Tę bajkę dzieci wprost uwielbiają. A dzieje się tak, że w pewnej krainie Lwa na świat przychodzi malutkie lwiątko. I jak to zwykle w bajkach bywa ktoś czyha – czyhają pewni źli ludzie. Tutaj także oczywiście wszystko kończy się pozytywnie.

3. Kraina lodu
Pewna dzielna księżniczka Anna wyrusza w daleką podróż z Kristoffem – handlarzem bryłami lodu oraz reniferem. Po drodze bajkowe towarzystwo czeka wiele wyzwań, jak na przykład walka z żywiołami i chcącymi im zaszkodzić tajemniczymi trollami. To bardzo dobra bajka, została wręcz okrzyknięta najlepszą bajką wszech czasów. Dużo się tutaj dzieje, co dzieci uwielbiają.

4. Auta
To kolejna bajka uwielbiana przez dzieci. Pewna gwiazda wyścigów Zygzak McQueen żyje od wyścigu do wyścigu w szybkim tempie, aż pewnego dnia zbacza z toru i wkracza do tajemniczej krainy. Spotyka tak wielu ciekawych bohaterów, którzy pojawiają się nie bez powodu. Spotkani na drodze bohaterowie pomagają zrozumieć głównemu bohaterowi, że prócz sławy i trofeów są także inne rzeczy takie jak przyjaźń.

5. Tay Story
Akcja tej interesującej bajeczki toczy się w świecie zabawek. Otóż w świecie zabawek Andy’ego pojawia się zupełnie nowa zabawka – astronauta Buzz. W zabawkach tych nie byłoby niczego dziwnego, gdyby nie… ożywały pod nieobecność ludzi.

Tekst powstał przy współpracy z serwisem https://www.przedszkole-montessori.wroclaw.pl/

Fot. MabelAmber / DG