Psy

Jakiej rasy psa wybrać dla dziecka? Musi być cierpliwy, gdyż dzieci poszukają w psie przyjaciela, ale często nie zdają sobie sprawy, że to wrażliwa istota, którą trzeba się odpowiednio opiekować.

Psy dla dzieci – jak wybrać?

Jeśli chcemy, aby nasza rodzina powiększyła się o psa, warto poczekać, aż dziecko będzie już nieco samodzielne. Można przygarnąć szczeniaka ze schroniska lub kupić psiaka w profesjonalnej hodowli, rozważnie wybierając jego rasę. Należy też pamiętać, że adaptacja malucha i dbanie o czystość to obowiązek – zarówno dla dziecka, jak i dla dorosłych. Trzeba znaleźć czas i mieć cierpliwość.

Idealny pies dla dziecka musi mieć łagodne usposobienie, bo dzieci jeszcze nie znają granic w zabawie z psem. Taki pupil – np. bobtail czy bokser – będzie odporny na zaczepki, zabieranie jedzenia czy zabawki, tarmoszenie itd. Wiele ras ma też wpisaną w charakter opiekuńczość – zgodnie ze swoim instynktem pragną bronić dziecko, dbać o jego bezpieczeństwo i chronią je, często przed ew. wypadkami. Psiak musi być pełen energii i radosny, skory do zabawy.

Golden Retriever. W rodzinie z dzieckiem idealnym towarzyszem będzie golden lub labrador. Są one radosne, skore do zabaw, cierpliwe i łagodne. Poza tym szybko przywiązują się do ludzi.

Owczarek staroangielski Bobtail. Duży, o efektownym wyglądzie, radosny i kochający dzieci. Lubi biegać i potrzebuje przestrzeni. Bobtail jest bardzo towarzyski, czuły i opiekuńczy wobec swojej rodziny, nie zna agresji.

Więcej informacji na temat Bobtail znajdziesz tutaj.

Owczarek szkocki Collie. Anioł stróż i opiekun – łagodny i czujny, by zapewnić bezpieczeństwo małego właściciela. Cierpliwy i łagodny, a poza tym podoba się dzieciom. Mimo że moda na Collie była kilka lat temu, nadal są one lubiane.

Bokser. Wygląda groźnie? Nic bardziej mylnego! Wspaniały opiekun swojej rodziny, gotowy do zabawy, szybko się przywiązuje do dzieci. Uwielbia zabawę – podobno boksery nigdy nie dorastają, będą wariować z dzieckiem w parku czy na ogrodzie, są bardzo energiczne.

Ewelina