Klocki dla dzieci

Dzieci i zabawki to duet naturalny. Trudno wyobrazić sobie jednego bez drugiego. Stąd w przedszkolu jest mnóstwo zabawek. Jakie są jednak te ulubione przez dzieciaków?

Huśtawka
No jasne, nawet dorośli uwielbiają huśtawki. A co dopiero dzieciaki. Prawie w każdym przedszkolu jest plac zabaw, a w nim ulubiona zabawka przedszkolaków. Z licznych raportów wynika, że to właśnie tę zabawkę uwielbiają dzieci najbardziej.

Auta, na które można coś włożyć
Dzieci uwielbiają zabawki, którymi można manipulować. Coś wkładać, coś wykładać, coś rozbierać… Idealne są zatem koparki lub inne samochody, które nie tylko jeżdżą, ale też przewożą jakieś rzeczy. W samochodzie towarowym można przewozić klocki, a także inne zabawki, na przykład lalki czy misie. Można w nich przewozić różne skarby. Takie zabawki należą do ulubionych nie tylko przez chłopców. Uwielbiają je także dziewczynki. I o takie rzeczy trwa walka w przedszkolu, więc warto kupić ich po prostu więcej, aby dzieci się o nie nie kłóciły.

Lalki
No jasne, czym byłoby życie malucha bez lalki. I to takiej, która sama siusia, płacze, mówi, je i nie wiadomo co jeszcze ciekawego robi. Chociaż szczerze powiedziawszy, podobno dla przedszkolaka interesująca jest także zwyczajna lalka. Lalka ma w sobie także tę dydaktyczną wartość, że uczy dzieci opiekuńczości. Współcześnie lubią się lalkami bawić także chłopcy. Lalka może być wspaniałym przyjacielem dziecka, kompanem w wielu przygodach.

Przytulanki
Wśród zabawek w przedszkolu nie może zabraknąć przytulanek, w których roli najczęściej występują pluszowe misie. Panie z przedszkola, a właściwie właściciele takiego przedszkola, nie powinni zapominać, że przytulać się do misiów pragną wszystkie dzieci, więc pluszaków nie powinno zabraknąć. Szczególnie o przytulankach dzieci sobie przypominają tuż przed popołudniową drzemką. Dziecko nie lubi zasypiać bez swojej ulubionej przytulanki. Tego typu zabawki po prostu uczą dziecko miłości. A bawić się przytulankami dzieci mogą nie tylko je przytulając, ale także pokazując gdzie zabawka ma oczka czy nosek.

Fot. FeeLoona / DG