Przedszkole

Pierwsze dni dziecka w przedszkolu to duże przeżycie dla niego samego i jego rodziców. Dobrze przygotowana wyprawka może choć trochę ułatwić maluchowi start w przedszkolu.

Ubranka

Dziecko do przedszkola powinno zabrać ubranka oraz buty na zmianę. Młodszym dzieciom przyda się także piżamka. Jeśli przewidziane są zajęcia sportowe, w wyprawce musi się znaleźć strój gimnastyczny, a jeśli basen, to strój kąpielowy. Ważne, aby wszystkie ubrania były podpisane – warto wyposażyć je w naszywkę z imieniem i nazwiskiem dziecka lub jego inicjałami.

Artykuły papiernicze

Przedszkole to miejsce, w którym dzieci bardzo często wykonują jakieś prace artystyczne. Każdemu maluchowi przyda się więc plastyczny niezbędnik, w którym znajda się kredki, nożyczki, farbki, plastelina i bloki papierowe.

Artykuły higieniczne

Przedszkole to skupisko wielu dzieci, dlatego tak ważne jest nauczenie naszej pociechy dbania o higienę. Każde dziecko musi mieć swój zestaw do higieny jamy ustnej, czyli szczoteczkę do zębów, pastę i kubek. Przyda się także ręcznik, mydło, grzebień lub szczotka do włosów oraz papier toaletowy i chusteczki higieniczne. Młodsze dzieci, które nadal noszą pieluszki, muszą mieć ze sobą odpowiedni ich zapas.

Inne rzeczy, które mogą się przydać

Jeśli naszego malucha czeka w przedszkolu leżakowanie, musisz zaopatrzyć go w pościel oraz kocyk. Niektóre przedszkola pozwalają również przynosić z domu raz na jakiś czas własne zabawki. Każdemu przedszkolakowi przyda się też plecak, w którym będzie zabierał ze sobą drugie śniadanie lub to z wyprawki, czego nie zostawia na stałe w przedszkolu. 

Olga, f: tolmacho /Pixabay