Dziewczynka w trawie

Niektórzy mówią, że będąc singlem, należy wyszaleć się na zapas, ponieważ wakacje z dziećmi to nie odpoczynek. Uważamy jednak, że jest to mit, a wszystko to kwestia organizacji. 

Podstawa to dobra organizacja

Już na etapie planowania wyjazdu zadbaj o to, by wybrać miejsce przyjazne dzieciom. Dotyczy to zarówno hotelu, jak i atrakcji w miejscowości, do której jedziecie. Dobrze, jeśli oprócz muzeów czy innych obiektów do zwiedzania, dostępne jest też zoo, basen lub wesołe miasteczko. Pakowanie na wyjazd to również bardzo ważna sprawa. Dobrym pomysłem jest wzięcie jednego dodatkowego dnia urlopu, który spożytkujesz na pakowanie i szykowanie się do wyjazdu. Zmniejsza to ryzyko, że czegoś zapomnisz. 

Czas dla dzieci i dla siebie

Wspólny wyjazd potraktuj przede wszystkim jako spędzanie czasu z dzieckiem i ciesz się tym, zwłaszcza jeśli na co dzień masz tego czasu mało. Dobrze jednak znaleźć też trochę czasu dla siebie lub dla partnera, jeśli jedziecie we dwoje. Zobacz, czy w hotelu nie są prowadzone zajęcia z animatorem lub w okolicy nie znajduje się punkt przedszkolny. Nie miej wyrzutów sumienia, dzieci z pewnością będzie się tam dobrze bawić, a Ty odpoczniesz i naładujesz baterie na kolejne dni. 

A może wyjazd ze znajomymi mającymi dzieci?

Jeśli jesteś rodzicem przedszkolaka lub starszego dziecka, rozważ wspólny wyjazd ze znajomymi, którzy mają dzieci w podobnym wieku do Twojego. Dzięki temu dzieci będą bawić się razem, zajmując się sobą, a dorośli zyskają nieco swobody. Możecie także wymieniać się opieką nad dzieckiem pomiędzy dorosłymi. 

Olga, foto: JillWellington / Pixabay