Stół na imprezę

Dlaczego imprezę dla rocznego dziecka najlepiej jest zorganizować popołudniu? Zobaczcie, co trzeba zrobić, aby przyjęcie było udane!

Zapraszamy gości
Bez gości na przyjęciu ani rusz. Ale ustalcie wcześniej, czy zaproszeni goście mogą akurat w danym termicie przyjść, bo gdy nie będzie ukochanej osoby, dziecko może być rozczarowane.
Pamiętajcie o tym! Roczek to nie czas na wielki bal czy raut – nieznani goście mogą onieśmielić maluszka a nawet zaniepokoić. Dlatego staranie dobierzcie listę gości, zapraszając osoby dobrze znane.

Ustalamy termin
Najlepszym czasem jest weekend, bo zazwyczaj jest to czas, kiedy zapominamy o pracy i możemy poddać się swobodnej atmosferze imprezy. Goście będą wówczas wypoczęci i zrelaksowani.
Pamiętajcie o tym! Ważne jest też dopasowanie rytmu dnia. Idealnym czasem na przyjęcie dla rocznego dziecka będzie podwieczorek, bo maluch akurat będzie po popołudniowej drzemce. Radosny, niemarudny i wypoczęty maluszek ma szansę stać się duszą towarzystwa.

Wybieramy miejsce
Pojawia się dylemat – w domu czy poza domem? Obecnie pełno jest ofert kuszących imprezami dla dzieci. Jednak pierwsze urodziny maluszka najlepiej jest chyba świętować w bliskim, znanym otoczeniu, gdzie dziecko będzie czuło się po prostu bezpieczniej. Zwłaszcza że roczne dzieci nie potrzebują wielkich atrakcji.
Pamiętajcie o tym! Zamiast sztywnych krzeseł i wysokiego stołu, idealne będą wygodne poduszki i miękkie koce czy też inne wygodne przedmioty do siedzenia. Fajnym pomysłem jest też zabawa w ogrodzie włącznie z bieganiem boso po trawie.

Organizujemy atrakcje
Dzieci najbardziej lubią takie atrakcje, przy pomocy których można się pobrudzić. W końcu czyści muszą być codziennie. A więc na przykład malowanie farbami czy lepienie ciasta. Dzieci w tym wieku uwielbiają też bańki mydlane.
Pamiętajcie o tym! Aby impreza nie była nudna, warto zadbać także o atrakcje dla dorosłych. Na przykład przygotować śmieszne okulary albo wąsy lub pozowanie do pamiątkowego zdjęcia z bohaterem wieczoru. Ważne, aby przyjęcie nie przerodziło się w nudne siedzenie przy stole.
I jak, gotowi na imprezę?

Fot. gryzoon